Rehber Foruma yeni gelenler için

Seha

Bu kullanıcı dolandırıcılık sebebiyle yasaklanmış, ticaret yapmayın!
Dolandırıcı
Seha#2115
Öncelikle Discord Turkiye forumuna hoşgeldiniz. Forum hakkında sizlere detaylı bir rehber hazırladım. Umarım beğenirsiniz.

Discord Turkiye nedir?
Şimdi sizlere burada uzun uzun Discord Turkiyenin ne olduğunu anlatmayacağım. Eğer detaylı olarak ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız konuya giderek öğrenebilirsiniz.

Discord Turkiye adı altında başlıca kurucusu @nowongame olan. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Forumun Discord sunucusu varmı?

Evet, forumun kişisel bir Discord sunucusu var. Aşağıdaki bağlantıdan Discord sunucusuna katılabilirsiniz.

Forum kuralları neler?
Forum kuralları detaylı bir şekilde belirtilmiştir. Foruma/Discord'a katılan herkes kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Forum da neler yapılabilir?
Forum da kısıtlama yok (Kurallara uymak şartıyla).

Genel olarak herşeyi yapabileceğiniz bir forum. Bunlardan örnek verirsek. Discord ile ilgili herşeyi paylaşabilirsiniz (Rehber, güncelleme, emoji pack, rol simgeleri, bot altyapıları, bot kodları...).

Üstelik forum da ticaret de yapabilirsiniz. Nitro, boost, owo, method, Discord üye, sunucu, token vs. satabilirsiniz. Sunucu ve Bot tanıtımı yapabilirsiniz.

Eğer herhangi bir şikayetiniz varsa üzerinden konu açarak söyleyebilirsiniz. Herhangi bir teşekkürünüz var ise de kategorisi üzerinden konu açarak söyleyebilirsiniz. Ve daha fazlası için foruma 15 dakika göz atarak bütün herşeye hakim olabilirsiniz.

Forum da nasıl konu açabilirim?

Forum da konu açmak için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsin

Forumun ana sayfasına gir ve sağ taraftaki "Yeni konu aç" butonuna tıkla
5hGnCqWTG.png

Karşına çıkan yerden konuya en uygun kategoriyi seç (aşağı kaydırabilirsiniz)

5hGnQhbIT.png

Seçtikten sonra aşağıdaki resimdeki gibi konuyu doldur.

5hGoVI7z9.png

Not: Konunun kategorisine giderek konuya uygun şablona göre konuyu hazırlayın. Bir örneğini aşağıya bıraktım.

5hGrzVmPM.gif

Forum kategorileri hakkında bilgi verirmisin?

Elbette sizler için aşağıya kategorilerinin ne işe yaradığını sıraladım.

5hGsG8uIG.png

Kurallar: Forum Kuralların bulunduğu kategoridir.

Duyurular: Forum ile ilgili duyuruların paylaşıldığı kategoridir.

Biz Kimiz?: Konunun en üstünde belirttiğim gibi Discord Turkiyeyi anlatan konunun bulunduğu kategoridir.

Çekilişler: Forum ile ilgili çekilişlerin bulunduğu kategoridir.

Yenilikler: Forum yeniliklerinin paylaşıldığı kategoridir.

Rehber: Bu konuda olduğu gibi. Forum hakkında bilgi içeren konuların paylaşıldığı kategoridir.

Öneriler: Forum ile ilgili yararlı bulduğunuz konuların paylaşıldığı kategoridir.

5hGtH2gxD.png

Sunucular: Discord sunucuları ile ilgili konuların bulunduğu kategoridir. (Bu kategori de reklam yapmak yasaktır)

Botlar: Discord botları ile ilgili konuların bulunduğu kategoridir. (Bu kategori de reklam yapmak yasaktır)

Nitro: Discord nitro ile ilgili konuların bulunduğu kategoridir.

Boost (Sunucu takviyesi): Takviye (Boost) ile ilgili konuların bulunduğu kategoridir.

Rozetler: Discord rozetleri ile ilgili konuların bulunduğu kategoridir.

Yetkili arıyorum: Eğer Discord sunucunuza yetkili arıyorsanız bu kategori ile yetkili bulabilirsiniz.

5hGujb37Y.png

Discord Rehber: Discord hakkında tricks vb. bilgileri içeren kategoridir.

Discord Güncellemeleri: Discord güncellemeleri ile ilgili konuların paylaşıldığı kategoridir. Güncellemelerden erkenden haberdar olabilirsiniz.

Discord Haberleri: Discord ile ilgili haberlerin paylaşıldığı kategoridir.

Discord Emoji Pack: Discord sunucularını özelleştirmek için paylaşılan emoji paketlerinin kategorisidir.

Discord Rol Simgeleri: Discord sunucularını özelleştirmek için paylaşılan rol simgeleri/ikonları paketlerinin paylaşım kategorisidir.

Discord Bot Kodları: Discord bot kodlarının paylaşıldığı ve Discord bot kodları ile ilgili konuların açıldığı kategoridir.

Discord Bot Altyapı: Discord bot altyapılarının paylaşıldığı ve Discord bot altyapıları ile ilgili konularının açıldığı kategoridir.

Discord Sunucu Şablonları: Discord sunucu şablonlarının paylaşıldığı ve Discord sunucu şablonları ile ilgili konuların açıldığı kategoridir.

Web Geliştirme: Web scriptlerinin ve kodlarının paylaşıldığı kategoridir.

Better Discord: Better discord ile ilgili konuların açıldığı ve pluginlerin paylaşıldığı kategoridir.

5hGvXdCyf.png

Nitro Satışı: Discord nitro satışının yapıldığı kategoridir.

Boost Satışı: Discord sunucu boost'un (server boost) satışının yapıldığı kategoridir.

Owo Satışı: Discord owo botunun özel para birimi olan "Owo Cowoncy" ve diğer owo araçlarının satışının yapıldığı kategoridir.

Method Satışı: Method nedir? Discord platformu veya başka bir platform için method alım-satım yapabileceğiniz alışveriş kategorisi

Üye Satışı: Discord sunucu üyesi alımı, Discord sunucu üyesi ile ilgili ilanların yer aldığı alışveriş kategorisi

Discord Sunucu Satışı: Discord sunucu nedir? Discord sunucu satın al, Discord sunucu sat. Discord sunucularının alışveriş kategorisi

Discord Token Satışı: Discord token nedir? Discord tokene giriş yapma, Discord token satın al, Discord token hizmetlerinin yer aldığı alışveriş kategorisi

Rozet Hesap Satışı: Discord rozetli hesap satın al. Discord rozet nedir? Discord rozeti nasıl alınır? Discord rozetlerinin satışının yapıldığı alışveriş kategorisi

Grafik & Tasarım Satışı: Grafik ve tasarımların satışının yapıldığı kategoridir.

Discord Bot Altyapısı Satışı: Discord bot altyapı satışının yapıldığı kategoridir.

Discord Programları Satışı: Discord araçlarının (Tools) satış kategorisidir.

Oyun Hesap & İtem Satışı: Oyun dünyası, bilgisayar oyunları, konsollar, Steam, Epic Games, Origin, mobil oyunlar hakkında satılık hesaplar veya oyun içi item, satış kategorisi

Sosyal Medya Ürünleri Satışı: Sosyal medya hizmetleri, takipçi, beğeni, reklam, panel, Instagram, youtube, twitch, spotify, tiktok vb. hesap/sayfa satışı, Instagram, twitter, youtube, tiktok vb. sayfa alımı, beğeni, takipçi, izlenme vb. hizmetlerinin yer aldığı alışveriş kategorisi

Sunucu & Web Hosting Satışı:Web hosting nedir? Hosting arıyorum, en güvenilir web hosting firmaları, teklifleri, en iyi hosting şirketleri, hosting arayanların teklif ve ilan oluşturabileceği kategori.

5hGwY7ond.png

Sunucu Tanıtımı: Discord sunucularının tanıtıldığı kategoridir.

Bot Tanıtımı: Discord botlarının tanıtıldığı kategoridir.

5hGxvctpI.png

Arşivlenen (rafa kaldırılan) konuların bulunduğu kategoridir.

Forumda Bug (Hata) buldum ne yapmalıyım?

Forumdaki Bugları (Hataları) @Hata Avcısı botuna PM üzerinden iletebilirsiniz.

Evet Uzun Rehberimizin sonuna geldik. Şaka yapmıyorum konuya 1 saat 24 dakikamı ayırdım. Umarım faydalı olmuştur iyi günler diliyorum Discord Turkiye Ailesi!

kedy

.gg/amongusturkiye
Yönetici
kedy0
Ellerine sağlık

• Kalp
Tepkiler: Seha

Konuyu 1 kişi okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 ziyaretçi)

• Bilgi