"Enter"a basıp içeriğe geçin

Discord Nedir? Ücretsiz Sesli Sohbet Uygulamaları

DİSCORD NEDİR?

2020’de Koronavirüs ile birlikte yükselişe geçen uygulamalardan birisi de Discord’dur. Discord kullanıcılarına sunduğu özellikler ile öncelikle online oyun oynayan insanları daha sonra da Twitch gibi platformlarda yayın yapanların kullandığı bir sesli sohbet uygulamasıydı.

Discord, Skype ya da TeamSpeak gibi programlara yada Slack gibi uzman iletişim platformlarına benzer bir sohbet uygulamasıdır. Özellikle video oyunu oyuncularına yöneliktir ve onlara birbirlerini bulma, oyunu koordine etme ve oynarken konuşma yolları sağlar. Video görüşmeleri, sesli sohbeti, metni destekler ve kullanıcıların istedikleri gibi iletişim kurmalarına olanak tanır.

Discord, özellikle PC oyunları oynamaya çalışıyorsanız kullanışlıdır. Uygulama sohbeti bir hayli kolaylaştırır, diğer insanları bulmanıza yardımcı olur ve hızlı iletişim için onları arkadaş listenize eklemenizi sağlayacak arama işlevleri sunar. Pek çok insan Discord’u yalnızca oyun oynarken birbirleriyle konuşmak için değil, hemde organizasyonel ve sosyal bir araç olarak da kullanır.

Discord, çoklu bir platformdur ve Discord’u nerde olursanız olun kullanabilirsiniz. Windows, Mac, Android, iOS ve hatta Linux için ücretsiz olarak indirilebilir. Ayrıca, indirmeden de direk bir web tarayıcısında üzerinden Discord’u kullanabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir