Discord Nedir Nasıl Kullanılır?

Discord güvenli ve güncel iletişim uygulamasıdır. Kullanıcılarına hem sesli konuşma hem de yazılı olarak iletişim kurmayı sağlar. Discord’un iletişim prosedürü sunucular üzerinden sağlanıyor. Yani insanlarla toplu olarak iletişime geçebilmek için bir sunucu oluşturmalısınız. Bu sunucuyu ücretsiz olarak sizler de oluşturabilirsiniz. Dilerseniz kurulu olan public sunucuları da iletişim için kullanabilirsiniz.

PC, Mac, Android yada iOS fark etmez. Discord’u dilediğin gibi kullanabilirsin. İhtiyacın olan şeyler bir e-posta ve isim sadece. İster sahte bir isim kullan istersen gerçek ismini.

Arkadaşlarınla özel olarak vakit geçirebileceğin yada yeni insanlarla tanışabileceğin sunucunu oluşturabilir, onlara sadece bir davet bağlantısıyla ulaşabilirsin. En sevdiğin konulara göre sunucunda oluşturabileceğin metin kanallarıyla ayrı kişiselleştirmeleri kullanabilirsin.

Müsait olduğun bir vakitte #metin kanallarının dışında sesli kanalları da kullanarak arkadaşlarınla görüntülü bile konuşabilirsin.

İnsanlara yeteneklerini göstermek için ekranını paylaşabilir oynadığın oyunları izletebilirsin.

Üyelerini organize edebileceğin sunucu yönetiminde insanlara perm verebilir verdiğin permler ile kimlerin hangi #metin ve ses kanallarını görebileceğine sen karar verebilirsin.

Dilediğin gibi kişiselleştirebileceğin emoji kitaplığını da ziyaret ederek kendi yarattığın emojileri sunucunda kullanabilir, arkadaşlarının da kullanmasını sağlayabilirsin.

Discord’u ücretsiz şekilde kullanabilirsin, dilediğin kadar üyelik oluşturabilir ve istediğin kadar mesaj atabilirsin.

Discord’un ücretsiz API’ını kullanarak takvim entegrasyonundan tam teşekküllü DnD oyunlarına kadar ihtiyaç duyduğun bütün özellikleri kendin geliştirebilirsin.